Can-Am® Defender 1200W Single Passenger Side 10" Subwoofer Kit | UTVS-DEF-SUB-1200-PASS
UTV Stereo Can-Am Defender 1200W Passenger Driver Side 10" Subwoofer Kit Includes:
  • 1 - UTV STEREO Elite Series 1200.1D Monoblock Amplifier
  • 1 - UTV Stereo 20' RCA Harness System
  • 1 - UTV Stereo 86" 12AWG Amplifier Power Harness - 80A Fused
  • 1 - UTV Stereo Can-Am Defender 10" Passenger Side Enclosure
  • 1 - UTVS Elite Series Flex 10" Subwoofer
Specifications:
  • Mounting Depth: 7.3"
  • Mounting Diameter: 9.2"
  • Port Length: 12"
  • Port Width: 3"
  • Port Tuned to: 37Hz
  • Airspace: 1.25 ft³
Select ELITE SERIES FLEX 12" SUBWOOFER UPGRADE (CUTTING REQUIRED)
-65%
Product image 7
Product image 8
Description
Specifications:
  • Mounting Depth: 7.3"
  • Mounting Diameter: 9.2"
  • Port Length: 12"
  • Port Width: 3"
  • Port Tuned to: 37Hz
  • Airspace: 1.25 ft³
Can-Am® Defender 1200W Single Passenger Side 10" Subwoofer Kit | UTVS-DEF-SUB-1200-PASS | R1 Industries