Can-Am® Defender 2400W Dual 10"Subwoofer Kit | UTVS-DEF-SUB-2400-2
UTV Stereo Can-Am Defender 2400W Subwoofer Kit Includes:
  • 2 - UTV STEREO Elite Series 1200.1D Monoblock Amplifier
  • 1 - UTV Stereo 20' RCA Harness System
  • 2 - UTV Stereo 86" 8AWG Amplifier Power Harness - 80A Fused
  • 1 - UTV Stereo Can-Am Defender 10" Driver Side Enclosure
  • 1 - UTV Stereo Can-Am Defender 10" Passenger Side Enclosure
  • 2 - UTVS Elite Series Flex 10" Subwoofers - Dual 2Ω
  • 1 - UTVS Stereo RCA Y-Adapters (Pair)
Specifications:
  • Mounting Depth: 7.3"
  • Mounting Diameter: 9.2"
  • Port Length: 12"
  • Port Width: 3"
  • Port Tuned to: 37Hz
  • Airspace: 1.25 ft³
Select ELITE SERIES FLEX 12" SUBWOOFER UPGRADE (CUTTING REQUIRED)
-65%
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Product image 10
Product image 11
Product image 12
Product image 13
Product image 14
Product image 15
Description
Specifications:
  • Mounting Depth: 7.3"
  • Mounting Diameter: 9.2"
  • Port Length: 12"
  • Port Width: 3"
  • Port Tuned to: 37Hz