Can-Am® Maverick R 6.5" Dash Panel Speaker Mounts | UTVS-R-DP65
Give your dash a new look. These dash panel speaker mounts will replace the old OEM dash panels with precut slots for 6.5" speakers and scored for optional 1" Tweeters. By running 6.5" speakers and tweeters on the dash, you will maximize sound quality while adding a sleek new look to your dash. LED speakers and tweeters always make a great upgrade when running dash mounts.
6.5" Speaker Max Mounting Depth: 73.4mm / 2.89"
Select Add Speakers
Select Add 6.5" RGB LED Speaker Rings
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Product image 10
Product image 11
Product image 12
Product image 13
Product image 14
Product image 15
Product image 16
Product image 17
Product image 18
Description