RZRĀ® Pro Series 12" Vented Dash Subwoofer Enclosure (2025 Models Only) | UTVS-PRO2-VENC-DASH-12
IN-STOCK! SHIPS TODAY!Ā
The Pro Series 12" Vented Subwoofer Enclosure packs a punch! With plenty of airspace, this vented subwoofer enclosure fits a 12" subwoofer. This subwoofer enclosure has been designed to form fit seamlessly into the front passenger side glove box compartment of 2025 RZR Pro Series Models.Ā
Designed in the USA. Fits Pro-RĀ®, Pro-SĀ®, Pro-XPĀ®
Ā
Specifications:
  • Mounting Depth:Ā 9.5"
  • Mounting Diameter:Ā 11.1"
  • Port Length:Ā 12"
  • Port Width:Ā 3"
  • Port Tuned To:Ā 37Hz
  • Airspace: 1.25 ft³
Select Add a Subwoofer
-65%
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Product image 8
Description
IN-STOCK! SHIPS TODAY!Ā
Ā
Specifications:
  • Mounting Depth:Ā 9.5"
  • Mounting Diameter:Ā 11.1"
  • Port Length:Ā 12"
  • Port Width:Ā 3"
  • Port Tuned To:Ā 37Hz
  • Airspace: 1.25 ft³
RZRĀ® Pro Series 12" Vented Dash Subwoofer Enclosure (2025 Models Only) | UTVS-PRO2-VENC-DASH-12 | R1 Industries