RZRĀ® Pro Series 6.5" Dash Panel Speaker Enclosures (Pair) | UTVS-PRO-DP65
*Compatible with 2020-2024 PRO R, PRO XP, and Turbo R models
Ā
Features:
Utilizes Factory Dash Mounting Location
Retains OEM Dash Grille Appearance
Designed to Fit MOST 6.5" Speakers
Universal Mounting Solution
Enlarged Mounting DepthĀ
Mount a Larger 6.5" Speaker
Angled Speaker Mount
Optimal Sound Stage
Ā
Specifications:
Outer Diameter: 173mm
Mounting Depth: 77mm
Mounting Diameter: 131mm
Bolt Hole Diameter: 156mm
Select Add Signature Series 6.5" Speakers
-65%
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Description
Features:
Universal Mounting Solution
Enlarged Mounting DepthĀ
Mount a Larger 6.5" Speaker
Angled Speaker Mount
Optimal Sound Stage
Specifications:
Outer Diameter: 173mm
Mounting Depth: 77mm
Mounting Diameter: 131mm
Bolt Hole Diameter: 156mm
RZRĀ® Pro Series 6.5" Dash Panel Speaker Enclosures (Pair) | UTVS-PRO-DP65 | R1 Industries