Signature Series 10" Low-Profile Subwoofer | UTVS-S10LP Kawasaki
The UTV Stereo Signature Series Series 10" Low-Profile Subwoofer combines the very best in powersports and marine grade audio to bring you a high efficiency, high output competition subwoofer. Designed to perform exceptionally well in any UTV, it features an element ready IP65 water-resistant rating, composite cone, 8.4" dual weave spider, and a copper wound til-coated Kapton™ voice coil. This subwoofer features a peak power rating of 600W and is designed to produce deep, dynamic bass.
*Teryx H2 10" Speaker Ring is required to fit the OEM Subwoofer Enclosure
 Specifications:
  • Peak Power: 600W
  • Continuous Power (RMS): 250W
  • IP65 Dustproof & water-resistant
  • 100% UV Protected
    Available in Dual 1 Ohm and Dual 2 Ohm
    Select Select Ohm Load
    Select Add Teryx H2 10" Speaker Ring
    Product image 1
    Product image 2
    Product image 3
    Product image 4
    Product image 5
    Product image 6
    Product image 7
    Product image 8
    Product image 9
    Product image 10
    Product image 11
    Product image 12
    Product image 13
    Product image 14
    Product image 15
    Product image 16
    Product image 17
    Product image 18
    Product image 19
    Product image 20
    Product image 21
    Product image 22
    Product image 23
    Description
     Specifications:
    • Peak Power: 600W
    • Continuous Power (RMS): 250W
    • 100% UV Protected